Bal Karnawałowy

Karnawał to tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszej staszowskiej „Czwórce”.

W dniach 11 oraz 12 luty 2019 roku w naszym Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy.

Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, motylki, strażaków , policjantów ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać ich było bardzo trudno. Lecz jeszcze trudniej było rozpoznać Panie, które w tych dniach przemieniły się we wróżki : Klementynkę, Balbinkę oraz Martynkę . Wesołe wróżki zabrały dzieci w podróż do Wesołej Zimowej Krainy. Niestety po drodze zgubiły się, lecz dzieciom dzięki dobrej zabawie udało się je odnaleźć. Wystrój sali wprowadził w radosny zimowy nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na sali podczas pląsów, zabaw i konkurencji robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Na zakończenie balu dzieci miały przygotowaną niespodziankę. Każdy przedszkolak otrzymał od dyrekcji bilet do przedszkolnego kina na trolowy seans bajkowy. Ale największą atrakcją był popcorn, którego w kinie nie mogło zabraknąć.

Mamy nadzieję, że Przedszkolny Bal Karnawałowy 2019 po Wesołej Zimowej Krainie pozostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie .
mgr Paulina Figacz
mgr Magdalena Król