„BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ”

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W STASZOIWIE
NAJLEPSZA W POWIECIE W KONKURSIE „BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ”
DRUŻYNA KIBICÓW Z KL. VA TRZECIA W WOJEWÓDZTWIE

` W bieżącym roku szkolnym odbył się finał IX edycji Wojewódzkiego Konkursu „Bezpieczeństwo na piątkę”. Organizatorem konkursu jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, a współorganizatorami: Kuratorium Oświaty, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, Automobil Kielecki, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach.

Już od 9 lat konkurs kierowany jest do wszystkich uczniów klas piątych szkół podstawowych z całego województwa świętokrzyskiego.

W bieżącym roku szkolnym celem konkursu było utrwalenie wiedzy zdobytej z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, propagowanie zasady fair-play podczas rywalizacji sportowej oraz w trakcie kibicowania, a także przygotowanie dzieci do bezpiecznego i rozważnego spędzania czasu wolnego.

W trakcie finału drużyny uczestniczyły w wielu niełatwych konkurencjach. Należało pokonać rowerowy tor przeszkód, udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej, wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym oraz bezpieczeństwa pożarowego. Wśród wielu atrakcji konkursowi towarzyszyły pokazy „mody odblaskowej” oraz pokazy akrobatyki.

Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 im. T. Kościuszki w Staszowie reprezentowała w województwie 3 osobowa drużyna w składzie: Agnieszka Lech, Wiktoria Brzyszcz, Marcel Koryciński. Uczniowie zdobyli wcześniej I miejsce w etapie powiatowym, a nasza uczennica Agnieszka Lech otrzymała największą liczbę punktów w teście wiedzy. Drużyna pokonywała kolejne wyzwania, a drużyna kibiców dzielnie ich wspierała, za co otrzymali III miejsce na podium. Finał wojewódzki okazał się szczęśliwy dla drużyny kibiców z klasy VA. Gratulacje! Maksymalną punktację i specjalne wyróżnienie otrzymała także praca plastyczna „Myśl , jak idziesz” oraz opracowanie z zakresu prewencji kryminalnej pod hasłem „Jaka jest moja szkoła – zagrożenia występujące na jej terenie oraz propozycje rozwiązań, mogących wpłynąć na ich ograniczenie”. Uczniowie odebrali cenne nagrody i dyplomy z podziękowaniem.

W tegorocznej edycji wzięło udział 13 drużyn z całego województwa świętokrzyskiego. Tym bardziej jesteśmy dumni z sukcesu naszej drużyny.

Dziękujemy również Rodzicom oraz nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów w poszczególnych etapach: p. M. Brzyszcz, p. R. Patrzałek, p. K. Zielińskiej, p. Grażynie Kwiecień i p. A. Banasik.

Grażyna Kwiecień
PSP nr 1 w Staszowie