Bezpieczny przedszkolak

W dziecku od najmłodszych lat powinno się nieustannie wyrabiać przeświadczenie, że własne bezpieczeństwo jest rzeczą bardzo ważną. Dziecko powinno znać zasady postępowania w różnych sytuacjach życiowych, tak by uniknąć zagrożeń. Kształtujmy w nim umiejętność rozpoznawania niebezpieczeństw, unikania niepotrzebnego ryzyka oraz umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Dlatego najmłodsi z naszych przedszkolaków 3 i 4 latkowie uczestniczyli w spotkaniu z policjantem mł. asp. Rafałem Piotrowskim - funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Staszowie. Nasz dzielnicowy w interesujący sposób przekazał dzieciaczkom zasady bezpiecznego poruszania się na ulicy, jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach oraz przypomniał im ważne numery alarmowe.

Dziękujemy serdecznie Panu Dzielnicowemu za miłe spotkanie.

10-10-2022, Wioletta Korczak