Dni ze zdrowiem i profilaktyką

W dniach 8-10 maja 2019 w naszym przedszkolu odbyły się Dni ze zdrowiem i profilaktyką. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych miały okazje uczestniczyć w spotkaniach edukacyjnych z policjantem, strażakami i ratownikami medycznymi, podczas których poznawali pracę służb ratunkowych oraz utrwalali ważne numery alarmowe. Każdy przedszkolak otrzymał drobny upominek w postaci ulotki , znaczka odblaskowego i karty pracy.

Pierwszego dnia do przedszkola przyszedł pan policjant, który opowiedział o specyfice swojej pracy oraz udzielił dzieciom wskazówek jak bezpiecznie podróżować, poruszać się po mieście i jak przechodzić przez ulicę.

W drugim dniu odwiedzili nas strażacy. Dzieci dowidziały się na czym polega ich praca oraz w jakich okolicznościach wzywa się na pomoc Straż Pożarną. Przedszkolaki tego dnia oglądali wóz strażacki i zapoznali się z jego wyposażeniem. Dzieci uczestniczyły w pokazie akcji ratunkowej- każdy przedszkolak lał wodę wężem gaśniczym.

Trzeciego dnia do przedszkola przybyli ratownicy medyczni. Zapoznali dzieci ze sprzętem jaki wykorzystują podczas udzielania pierwszej pomocy. Omówili zasady wzywania karetki pogotowia oraz przeprowadzili szkolenie dotyczące udzielania pomocy przed medycznej. Ratownicy podali instruktarz i zademonstrowali jak zabezpieczyć osobę poszkodowaną oczekującą na przyjazd służb medycznych.

Bardzo dziękujemy wyżej wymienionym służbom ratowniczym za współpracę i wsparcie w zorganizowaniu „ Dni ze zdrowiem i profilaktyka. Jesteśmy wdzięczni za przybliżenie dzieciom w atrakcyjnej formie tematyki zagrożeń i sposobów radzenia sobie w niebezpiecznych sytuacjach.

28-05-2019, admin