Dzień Chłopaka

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny, czy życiu przedszkola takich jak: Dzień Babci, Dzień Mamy, Dzień Taty czy też urodziny kolegów. Równie ważne jest więc „Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu w grupie 4-5 latków „A” odbyła się uroczystość przyjęcia chłopców do grona „Niezwykle uprzejmych chłopców - dżentelmenów”. Aby zdać test chłopcy musieli wziąć udział w kilku konkurencjach. Na początek na podstawie wiersza P. Okrój "Dzień chłopaka" wychowawca grupy, pani Katarzyna Kubik wyjaśniła cel uroczystości. Dziewczynki określiły cechy uprzejmego chłopaka. Następnie przystąpiliśmy do części głównej. Podczas zabawy "Golimy brody" dziewczynki miały za zadanie ogolić brodę koledze używając drewnianych patyczków. Pierwszym zadaniem było przedstawienie czynności, jakie wykonujemy przed jedzeniem, podczas drugiej zabawy chłopcy rozpoznawali i nazywali sztućce po dotyku i łączyli z naczyniami, z którymi są wykorzystywane. Trzecim zadaniem było określenie za pomocą czerwonych i zielonych kółeczek poprawnej lub błędnej odpowiedzi na pytania dotyczące tematu. Na zakończenie odbyła się ceremonia przyjęcia do grona "Niezwykle uprzejmych chłopców - dżentelmenów". Chłopcy po poprawnym zdaniu testu „niedokończonych zdań”, wypili "Eliksir uśmiechu" (sok z cytryny). Nasze jury składające się z dziewczynek, wręczyło chłopcom jajko „Kinder Niespodziankę”, złożyło życzenia i uściskało serdecznie. Z okazji Dnia Chłopaka życzymy wszystkim chłopcom małym i dużym wiele uśmiechów, a mało złości, jak najmniej smutków, a dużo radości.

02-11-2016, admin