Dzień postaci z bajek w grupie Motyle i Misie

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują. 5 listopada przedszkolaki z grupy " Motylki" i „Misie” świętowały uroczyście ten dzień. Wysłuchały fragmentów bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, rozwiązywały zagadki oraz wykonywały farbami prace plastyczne z ulubioną bajkową postacią. Brały również udział w przedszkolnym grupowym seansie bajkowym. Przedszkolaki oglądały wspólnie bajkę, częstując się popcornem, oraz przede wszystkim bawiły się i tańczyły przy bajkowych piosenkach. Ten dzień sprawił przedszkolakom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki i że warto po nie sięgać.

28-11-2021, admin