Gromada Zuchowa działa w Przedszkolu nr 4 w Staszowie

Z początkiem 2018 r. w Przedszkolu nr 4 im. T. Kościuszki w Staszowie została utworzona gromada zuchowa „Dzielne Skrzaty”. Jest to pierwsza przedszkolna gromada zuchów w powiecie staszowskim, podlegająca Komendzie Hufca ZHP w Staszowie.

Gromadę tworzą dzieci 5 – 6 – letnie, które w niecodzienny sposób rozwijają swoje zainteresowania oraz umiejętności, a także uczą się szacunku do ludzi i ojczyzny. W trakcie cotygodniowych zbiórek zuchy poznają obrzędowość harcerską, uczą się pląsów i piosenek, biorą udział w grach, gawędach czy majsterce. Drużynową gromady jest nauczycielka wychowania przedszkolnego dh pwd. Renata Kosińska.

„Dzielne Skrzaty” uczestniczą w przedsięwzięciach hufcowych oraz innych formach działalności, takich jak spotkania z ciekawymi ludźmi, uroczystościach, konkursach. W styczniu zuchy wzięły udział w marszu Orszaku Trzech Króli ulicami miasta, podczas którego z wielkim zaangażowaniem śpiewały kolędy. Niezwykle ważnym wydarzeniem dla zuchów był występ w I Harcerskim Konkursie Recytatorskim „Strofy o Ojczyźnie” zorganizowanym 10 marca 2018 r. przez Komendę Hufca ZHP w Staszowie oraz Zespół Placówek Oświatowych nr 1 im. T. Kościuszki w Staszowie. W eliminacjach wzięło udział czworo zuchów: Oliwia Moryc, Bartosz Dorobek, Amelia Gęca i Gabriela Przewoźnik. Mimo, iż dzieci były najmłodszymi uczestnikami konkursu doskonale zaprezentowały najpiękniejsze utwory patriotyczne wybitnych polskich poetów, a jurorzy nagrodzili je wyróżnieniami.

mgr Renata Kosińska

14-03-2018, admin