Jesienny spacer do biblioteki

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

W piątek 15 października przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Publicznej Biblioteki Miasta i Gminy Staszów. W bibliotece przywitała dzieci pani bibliotekarka i zaprosiła do zwiedzania. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach, a szczególnie książeczkom dla dzieci. Bardzo spodobały się im kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Pani opowiedziała o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Na zakończenie spotkania dzieci z uwagą obejrzały bajkę pt. „Reksio”. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.

W drodze powrotnej do przedszkola dzieci zbierały w parku jesienne dary natury.

24-10-2021, admin