Jestem przyjacielem przyrody

„Jestem przyjacielem przyrody”- obchody Dnia Ziemi w świetlicy szkolnej w grupie klas III.

Dnia 25.04.2018r. w ramach cyklu tematycznego Rocznego Planu Pracy Świetlicy, zorganizowano nietypowe obchody Dnia Ziemi. Poprzedzał je konkurs plastyczny pod tytułem „ 22.04. każdy dzień to Dzień Ziemi”. W konkursie nagrodzono najładniejsze i najciekawsze prace uczniów, które potem można było podziwiać na gazetce Małego Miłośnika Przyrody. Zajęcia w tym dniu rozpoczęły się od zaśpiewania piosenki ekologicznej „Ziemia- zielona wyspa”. Następnie świetliczaki rozwiązywały krzyżówkę ekologiczną, zagadki i łamigłówki tematyczne, których rozwiązania potwierdziły ich właściwy stosunek do przyrody. Później dzieci słuchały i recytowały wiersz „Nasza planeta Ziemia”, tworzyły hasła związane z ochrona środowiska i naszej planety. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także ekologiczna prezentacja multimedialna „ Ekologiczny dom” i „Rady na odpady”. Podsumowaniem zajęć było złożenie przez świetliczków obietnicy Miłośnika Przyrody i uroczyste wręczenie dyplomów „Przyjaciela Przyrody”.

Paulina Małas

Małgorzata Kazimierska