Komend Powiatowa Policji w Staszowie

W dniu 20.10.2015r. odbyła się wycieczka gromady zuchowej „ Przyjaciele lasu” z PSP nr 1 do Komendy Powiatowej Policji w Staszowie. Głównym celem było zapoznanie z pracą policjantów i zdobycie sprawności „Detektyw”. Rzecznik Prasowy Policji pan Mariusz Domagała opowiedział zuchom na czym polega praca policjanta oraz zaprezentował ciekawy film. Następnie aspirant sztabowy pan Wojciech Wasil przystąpił z zuchami do „ śledztwa”. Dzieci miały za zadanie zebrać materiał dowodowy z „ włamania do sklepu RTV”. Zuchy ujawniały za pomocą środków kryminalistycznych ślady odcisków palców, ślady spodów butów, ślady biologiczne i mechanoskopijne. Wszyscy z pełnym zaangażowaniem przystąpili do zadania. Wiele emocji wzbudziło analizowanie linii papilarnych. Aspirant pan Mariusz Miodyński pomagał zuchom w prowadzeniu tego „śledztwa”. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie budynku komendy. Uczniowie mieli okazję zobaczyć pomieszczenia dla osób zatrzymanych, pokój okazań, w którym znajdowało się „lustro weneckie” oraz pokój z urządzeniem do rejestracji kryminalistycznej. Na koniec każdy zuch otrzymał dyplom z zaliczoną sprawnością „Detektyw”, odblask oraz książeczkę.

To była naprawdę wyjątkowa wycieczka!!! Wszystkim funkcjonariuszom, którzy przyczynili się do jej organizacji, ( aspirantowi sztabowemu Wojciechowi Wasilowi, rzecznikowi prasowemu Mariuszowi Domagale ) ciekawego i sprawnego przeprowadzenia serdecznie dziękujemy.

Małgorzata Kałamaga - Pióro

09-03-2016, admin