Narodowy Dzień Książki i Praw Autorskich

W dniu 23 kwietnia grupa 5latków A obchodziła „Narodowy Dzień Książki i Praw Autorskich”. Wydarzenie miało na celu popularyzowanie czytania wśród najmłodszych kształtowanie szacunku do książki oraz nawyku uważnego słuchania i wyciągania wniosków z przeczytanego tekstu. Przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje książka, brały udział w zabawach w skojarzenia, które sprawdziły ich wiedzę o bohaterach z najpopularniejszych bajek oraz utrwaliły postawę szacunku do książek. Dzieci jak zawsze wykazały się wiedzą i świetnie odpowiadały na zadawane pytania.

30-05-2021, admin