Odwiedziny na Policji

21 marca 2017 r. był dniem otwartym w Komendzie Powiatowej Policji w Staszowie. Z tej okazji, uczniowie klasy I a wraz z wychowawcą – Panią Małgorzatą Kałamagą – Pióro, wybrali się w odwiedziny. Podczas wizyty dowiedzieli się, w jaki sposób można zostać policjantem, poszerzyli swoją wiedzę, jak nie stać się ofiarą przestępstwa, poznali metody pracy stróżów prawa, zapoznali się ze sprzętem, jakim policja się posługuje. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska, na których technicy pobierali odciski palców. Uczniowie zapoznali się z pracą technika policyjnego, zobaczyli jak wygląda zabezpieczanie różnych śladów. Z wielkim zaciekawieniem uczniowie oglądali pokaz tresury psa policyjnego. Obserwowali, jak pies wykonuje polecenia przewodnika – policjanta, a następnie goni złodzieja.

Wizyta na Komendzie Powiatowej Policji w Staszowie na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

31-05-2017, admin