Ogródek na parapecie

Dzieci bardzo chętnie biorą udział w pracach hodowlanych (sianiu i sadzeniu roślin). Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci mają możliwość, poznania cyklu rozwojowego roślin, ponadto podczas pełnienia codziennych dyżurów uczą się systematycznej pielęgnacji roślin.

Sadzenie kwiatów poprzedził cykl zajęć „Od nasiona do rośliny” podczas których dzieci poszerzały wiadomości na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin, a także założone zostały hodowle w kąciku przyrodniczym – cebuli, pszenicy, pietruszki, rzeżuchy.

09-04-2017, admin