Owocowy zawrót głowy

Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Tym razem było to zrobienie przez dzieci z grupy 4-5 latków wraz z wychowawcą Katarzyna Kubik soku owocowego. Soki owocowe i warzywne stają się w przedszkolach coraz bardziej popularne i to nie tylko ze względu na swoje walory odżywcze i smakowe, lecz także ze względu na swoje właściwości lecznicze i profilaktyczne.

Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok owocowy. Dzieci przyniosły do przedszkola owoce, jabłka, gruszki, śliwki, pomarańcze, mandarynki, banany, kiwi. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku- sokowirówką , jego działaniem oraz utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Pozostało tylko wrzucenie składników do maszyny i sok gotowy! Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów.

02-11-2016, admin