Akcja „Góra Grosza”

„GÓRA GROSZA” to akcja której celem jest zebranie funduszy dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci i Rodzinnych Domów Dziecka.

Akcja przeprowadzana była przez zbiórkę monet groszowych (od 1 gr. do 50 gr).
Podstawowym celem akcji jest uświadomienie dzieciom, że najmniejsze monety zebrane w tak dużej liczbie mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.
Dzieci zaangażowały swoje rodziny w zbieranie monet i przyniosły do przedszkola grosiki.

Na początku stycznia 2019 roku nastąpił finał akcji, czyli uroczyste sypanie Góry Grosza.

Dziękujemy wszystkim Przedszkolakom, Rodzicom, Wychowawcom za zrozumienie potrzeb dzieci i włączenie się do naszej akcji!

Nad całością akcji czuwała wicedyrektor Bożena Adamkiewicz – propagator „Góry Grosza”.

My już wiemy- jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może przyczynić się do poprawy losu wielu dzieci.

15-01-2019, admin