Akcja informacyjno-edukacyjna

PROFILAKTYKA ZDROWOTNA W ZAKRESIE WALKI Z KORONAWIRUSEM

W ZPO – PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STASZOWIE

DZIAŁANIA:

• Prelekcja dla uczniów na temat: „Profilaktyka zdrowotna w zakresie zachorowań na COVID-19 – sposoby ograniczenia ryzyka” - 28.02.2020r. – pedagodzy szkolni: Grażyna Kwiecień, Katarzyna Zielińska.
  • Wykonanie tablicy informacyjnej dla rodziców, uczniów, nauczycieli pod hasłem „Profilaktyka chorób – koronawirus - COVID-19”.
  • Zamieszczenie na stronie internetowej szkoły informacji dotyczących profilaktyki w zakresie koronawirusa, COVID-19.
  • Rozpropagowanie na terenie szkoły informacji Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczących profilaktyki zachowań w zakresie zmniejszenia ryzyka zachorowania z powodu koronawirusa oraz instrukcji mycia rąk.
  • Prelekcja dla uczniów „Podstawowe środki ochronne przeciwko koronawirusowi - 06.03.2020 r.

AKCJA TRWA NADAL.

Podczas pracy zdalnej prowadzonej przez pedagogów szkolnych bieżące informacje w dalszym ciągu zamieszczane są na stronie internetowej szkoły:

• aktualne informacje dla rodziców i uczniów dotyczące zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Edukacji Narodowej,
  • poradnik dla młodszych dzieci i rodziców „Jak rozmawiać z dzieckiem na temat koronawirusa”,
  • rady pedagogów „Jak zorganizować dzieciom warunki do nauki w domu”,
  • rady pedagogów: „Jak motywować i wspierać dzieci do systematycznego uczenia się poza szkołą”,
  • rady pedagogów „Jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci”.

Pedagodzy szkolni:

Grażyna Kwiecień