Andrzejki

Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Przedszkolaki uczestniczyły w wielu zabawach, w których z przymrużeniem oka poznawały swoją przyszłość, wybrany zawód, wymarzoną podróż, mogły się dowiedzieć kto pierwszy wyjdzie za mąż lub ożeni się. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Andrzejki były doskonałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji, jak również szansą do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże. Pewne jest to, że Andrzejki przyniosły dzieciom wiele radości i były wspaniałą okazją do wspólnej zabawy.

01-01-2023, Wioletta Korczak