DNI PROFILAKTYKI W PRZEDSZKOLU

26 i 27 marca 2018 r. w naszej placówce odbyły się Dni Profilaktyki. Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda specyfika pracy policji oraz ratowników medycznych. W trakcie spotkania z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie – Panami Sławomirem Kawalcem oraz Albertem Januszewskim zwrócono uwagę na potrzebę noszenia elementów odblaskowych, szczególnie od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym. Omówione zostały również zasady bezpiecznego zachowania się na drodze. Ponadto Panowie zaprezentowali umundurowanie oraz akcesoria niezbędne w pracy policji.

W kolejnym dniu nasze przedszkole odwiedzili wykwalifikowani ratownicy medyczni – Panowie Mateusz Trybuszkiewicz oraz Roman Płatos. Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci w praktyce uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy.

Serdecznie dziękujemy naszym Gościom za przybycie do naszego przedszkola i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związanej z tematykązagrożeń w życiu człowieka oraz nabywaniem umiejętności radzenia sobie z nimi.

09-04-2018, admin