Dogoterapia – grupa Kwiatuszki

Grupę Kwiatuszki odwiedził pies terapeutyczny wraz ze swoją opiekunką - panią Agnieszkę Laskowską-Rak. Przedszkolaki zostały zapoznane z pieskiem oraz dowiedziały się jak należy zachować się w obecności psa, po czym każdy przywitał się z Niko poprzez podanie łapy lub przybicie piątki. Pani Magda przeprowadziła zabawy edukacyjne z elementami dogoterapii, której celem jest wszechstronny rozwój podopiecznych, dostarczanie pozytywnego bodźca i satysfakcji z przebywania z psim przyjacielem. Dzieci chętnie współpracowały podczas zabawy z psem, między innymi: wydawały mu komendy, które Niko wykonywał, karmiły i ukrywały przysmaki oraz wyczesywały sierść. Podczas praktycznych zajęć dzieci utrwaliły swoją wiedzę dotyczącą właściwego opiekowania się i traktowania czworonożnych przyjaciół.

Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce za wizytę. Obecność psa na zajęciach wyzwoliła w dzieciach spontaniczną radość i otwartość względem otoczenia.

21-09-2023, Wioletta Korczak