Dzień Dyni

W grupie 4-5 latków „A” 28 października sala zamieniła się w dyniową krainę, w której królował kolor żółty i pomarańczowy. Były tańce, śpiewy i konkursy. Dzieci przyniosły ze sobą ozdobione dynie, które towarzyszyły im podczas wspólnej zabawy. Dowiedziały się również jakie potrawy można wykonać z pomarańczowego warzywa oraz uczestniczyły w zajęciach kulinarnych - uczyły się piec pyszne dyniowe muffinki (mieszały składniki, nakładały do foremek). Przedszkolaki świetnie się bawiły i z przyjemnością próbowały swoich wypieków. Było smacznie, zabawnie i bardzo kolorowo.

Na zakończenie dzieci wykonały efektowny pomarańczowy lampion ze słoika.

06-11-2016, admin