Dzień Unii Europejskiej

W poniedziałek 8 maja 2017r. uczniowie klasy II a wraz z wychowawcą Panią Bernardą Popiołkiewicz oraz Panią Katarzyną Zielińską przygotowali montaż słowno – muzyczny
z okazji Dnia Unii Europejskiej. Był on podróżą po Europie i miał na celu przybliżenie uczniom treści związanych z Unią Europejską.

Na samym początku dzieci przytoczyły ogólne informacje dotyczące hymnu, flagi, twórcy oraz idei Unii Europejskiej, jak również należących do niej krajów oraz daty przystąpienia Polski do Unii. Następnie występujący zabrali wszystkich zgromadzonych w podróż po krajach należących do Unii. Uczniowie w formie wierszy przedstawili nam obyczaje, tradycje, sztukę kulturę oraz rozrywkę, a także zwyczaje kulinarne zwiedzanych państw.

Niewątpliwie atrakcyjności wystąpieniu dodały stroje uczniów, które były charakterystyczne dla postaci z bajek związanych z danym państwem Unii Europejskiej.

24-05-2017, admin