E – banking w praktyce

III Wojewódzki Konkurs Ekonomiczny ,, E – banking w praktyce”

W dniu 19. 05 2017r. uczniowie Gimnazjum nr 1 w Staszowie uczestniczyli w drugim etapie III Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego ,, E – banking w praktyce” realizowanego przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Organizatorem konkursu był ZPO w Zbludowicach. W konkursie uczestniczyło 102 uczniów gimnazjów z terenu województwa świętokrzyskiego. Zadaniem uczniów w I etapie konkursu było zaprojektowanie i wykonanie karty bankomatowej, krzyżówki oraz projektu graficznego aplikacji mobilnej dotyczącej bankowości elektronicznej. Podczas II etapu konkursu zespoły uczniowskie rozwiązywały test z wiedzy ekonomicznej i matematycznej. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Małgorzata Tomporowska, Piotr Łącki oraz Michał Mazur pod opieką mgr Izabelli Arendarskiej. Po zsumowaniu punktów z I i II etapu konkursu drużyna ze Staszowa odniosła znakomity sukces zdobywając 3 miejsce. Młodzież wykazała się znajomością zagadnień ekonomicznych z zakresu historii pieniądza, wartości i roli pieniądza, zadań i funkcji NBP, obrotu bezgotówkowego oraz bankowości elektronicznej. Uroczyste podsumowanie konkursu zostało uwieńczone wręczeniem nagród i dyplomów laureatom oraz ich opiekunom.

Autor: Izabella Arendarska

24-05-2017, admin