„Fizyka i chemia wokół nas”

SZKONY FESTIWALU NAUKI

„Fizyka i chemia wokół nas”

W PUBLICZNYM GIMNAZJUM NR 1 IM.T. KOŚCIUSZKI W STASZOWIE

Jak spowodować, aby lekcje przedmiotów ścisłych były ciekawe? – nic prostszego, bo to fizyka i chemia mogą być wyjątkowo „widowiskowe”. Jeżeli nauczyciel znajdzie czas i wykaże inicjatywę, może sprawić, że uczniowie pokochają te przedmioty.

16 czerwca 2016 roku w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki
w Staszowie odbył się już trzeci Szkolny Festiwal Nauki, któremu przyświecało hasło „Na wodzie, w wodzie i powietrzu”

Organizatorkami naukowych atrakcji były nauczycielki przedmiotów ścisłych: Monika Bremer i Agnieszka Gach. W pokazach i prezentacjach z fizyki i chemii wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich. Impreza promowała edukację
w bardzo ciekawej i przystępnej formie. Festiwal zorganizowany był po to, by pokazać, że nauka nie jest nudna, a wręcz przeciwnie może być interesująca i dawać wiele radości. Dzięki różnorodności form przekazu (pokazy, prezentacje, eksperymenty, doświadczenia.... ) zyskuje nowe dla uczniów oblicze. Szkoła żyje „innym życiem”. Uczniowie rzadko przejmują rolę prowadzących zajęcia. Udało im się to doskonale podczas przeprowadzanych eksperymentów.

Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem oglądali doświadczenia chemiczne i fizyczne, dzięki którym mogli sprawdzić m.in. czy można zapalić substancję bez użycia zapałek. Najwięcej entuzjazmu wśród uczniów wzbudził chemiczny gejzer oraz lewitujące przedmioty.

Autor : Agnieszka Gach

21-06-2016, admin