IV Staszowski Konkurs Wiedzy o Świecie Antycznym ,,Sapereaude’’.

5 czerwca 2018r. w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie odbyło się uroczyste podsumowanieIV Staszowskiego Konkursu Wiedzy o Świecie Antycznym ,, Sapereaude”.Konkurs został objęty patronatem honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Organizatorem konkursu było Liceum Ogólnokształcące im. ks.kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie, współorganizatorami: starosta staszowski Michał Skotnicki oraz burmistrz miasta i gminy Staszów Leszek Kopeć. Konkurs miał na celu rozwijanie w uczniach poczucie przynależności do kręgu kultury śródziemnomorskiej oraz rozbudzanie zainteresowania historią i kulturą starożytnej Grecji i Rzymu. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 62 uczniów z terenu powiatu staszowskiego. Dwie uczennice ZPO nr 1 w Staszowie zdobyły tytuł laureata a cztery gimnazjalistkiuzyskały wyróżnienie.

Laureatami konkursu zostały:

I miejsce - Małgorzata Tomporowska – uczennica pani Izabelli Arendarskiej.

IV miejsce - Olga Skrzypek – uczennica pana Bogdana Pióro.

Wyróżnienie otrzymały:

Weronika Palimąka, KarolinaDziedzic, Weronika Mas, Liliana Szumska – uczennice pani Izabelli Arendarskiej.

Finalistami konkursu zostali uczniowie: Szymon Duliński, Adam Sojda, Julia Sojda, Weronika Bucka, Ewa Tomczyk, Mikołaj Król.

Laureaci i uczniowie wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody książkowe a ubiegający się o przyjęcie do Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego uzyskają 4 punkty podczas postępowania kwalifikacyjnego.

Autor: Izabella Arendarska

10-06-2018, admin