IV Wojewódzki Konkurs Ekonomiczny ,, Moje finanse – oszczędzam i inwestuję w swoją przyszłość”.

Sukcesem zakończył się udział uczniów z ZPO nr 1 w Staszowie w IV Wojewódzkim Konkursie Ekonomicznym ,, Moje finanse – oszczędzam i inwestuję w swoją przyszłość”. Do rywalizacji przystąpiło 40 zespołów z terenu województwa świętokrzyskiego. Drużyna w składzie: Małgorzata Tomporowska, Krzysztof Wójcik i Mateusz Jacak pod opieką mgr Izabelli Arendarskiej wywalczyła II miejsce. Organizatorem konkursu była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zbludowicach, zaś patronat nad konkursem objęli: Kuratorium Oświaty w Kielcach, Burmistrz Miasta i Gminy Busko – Zdrój oraz ,, Echo Dnia”. Konkurs składał się z dwóch etapów. Zadaniem uczniów w I etapie było opracowanie gry planszowej o tematyce ekonomicznej. Podczas II etapu młodzież rozwiązywała test z wiedzy ekonomicznej i matematycznej. Gimnazjaliści wykazali się znajomością zagadnień z zakresu oszczędzania i inwestowania środków finansowych, zadań i funkcji NBP, historii pieniądza, wartości i roli pieniądza, lokat, kredytów, odsetek. Uroczyste podsumowanie rywalizacji zostało uwieńczone wręczeniem nagród i dyplomów laureatom, finalistom oraz ich opiekunom.

Autor: Izabella Arendarska

24-05-2018, admin