Jasełka

Coroczną tradycją Przedszkola nr 4 jest przygotowanie przez dzieci Jasełek w okresie przedświątecznym. W tym roku tym ważnym dniem był 21.12.2016r. Przygotowanie i zaprezentowanie przedstawienia jasełkowego to domena grup najstarszych. Dzieci wraz z rodzicami aktywnie uczestniczą w dekoracji oraz strojów dla wszystkich postaci, a każde dziecko bierze czynny udział w przedstawieniu. W tym roku Jasełka zostały przygotowane przez dzieci z grupy 6-latków „B” pod kierunkiem nauczycielek pani Bożeny Adamkiewicz i pani Pauliny Figacz. Jasełkowa szopka miała tradycyjną obsadę, była: Maryja, Józef, malutkie dzieciątko Jezus, aniołowie, pastuszkowie i trzej królowie. Wszyscy widzowie, którzy mieli okazję oglądać przedszkolne Jasełka poddali się nastrojowi chwili. Blask gwiazdy betlejemskiej, kolędy śpiewane przez dzieci, solowy śpiew „ Maryi”, kolęda w języku angielskim wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości. Po przedstawieniu były brawa i gratulacje oraz składanie życzeń przez Dyrekcję ZPO nr 1 im. T. Kościuszki w Staszowie. Wystawione Jasełka wprawiły wszystkich w wyjątkowy świąteczny nastrój.

Bożena Adamkiewicz

03-01-2017, admin