Jesteśmy Polakami

Wychowanie patriotów jest procesem długotrwałym i zaczyna się już od najmłodszych lat. Duża wrażliwość emocjonalna, zaciekawienie światem sprzyja kształtowaniu obrazu Ojczyzny, który pozostaje na całe życie. Wychowanie patriotyczne towarzyszy dzieciom również w przedszkolu. Podstawa programowa wychowania przedszkolnego w 15 obszarze opisuje proces wspomagania i rozwoju dzieci w zakresie wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego. Zajęcia które poprowadziła pani Katarzyna Kubik w grupie 4-5 latków były jedną z okazji, aby budować dziecięcą wiedzę o tym, jakiej jest ono narodowości, że mieszka w Polsce oraz aby przedszkolak rozpoznawał i nazywał godło, a także flagę państwową, znał polski hymn i potrafił przyjmować właściwą postawę, kiedy hymn rozbrzmiewa. Obejrzenie przez dzieci filmu o polskich symbolach narodowych, słuchanie hymnu narodowego w postawie na baczność przybliżyły z pewnością przedszkolakom temat patriotyzmu narodowego. Dzieci utrwalały znajomość barw narodowych poprzez wykonanie samodzielnie flagi.

09-04-2017, admin