Konkurs „Palma Wielkanocna” u Kwiatuszków

Początek kwietnia był w grupie Kwiatuszki okresem przygotowań do obchodów zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wspólnie z Paniami dzieci poznawały zwyczaje związane z tym Świętem, charakterystyczne dla naszego kraju, naszej rodzimej kultury. Palmy wielkanocne to nieodzowny atrybut Wielkanocy. Są wyrazem tradycji, obrzędowości oraz wiary. Są kolorowe jak wiosna, dają nadzieję, bo nadzieja rodzi się, gdy przyroda budzi się do życia. Wyjątkowo wartościowe są te, które wykonano własnoręcznie z wykorzystaniem materiałów naturalnych oraz darów polskiej ziemi. Grupa Kwiatuszki wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez Staszowski Ośrodek Kultury na najpiękniejszą palmę wielkanocną za którą otrzymali wyróżnienie oraz nagrodę ufundowaną przez market budowlany PSB Mrówka. Serdecznie dziękujemy.

21-09-2023, Wioletta Korczak