PRZEDSZKOLAKI NA POCZCIE

W ramach Programu edukacyjnego „Wszyscy dla wszystkich – poznajemy zawody” dzieci z grupy 5-6 latki „ A” wraz z opiekunami Magdaleną Król i Małgorzatą Pałką, wybrały się na pocztę ,aby utrwalić zdobyte w przedszkolu wiadomości na temat tej instytucji użyteczności publicznej i przyjrzeć się jej z bliska. Dzieci poznały zakres usług pocztowych oraz jakie zadanie spełnia ten urząd w naszym życiu. Poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek. Dzieci dowiedziały się, jak przebiega ich sortowanie (ekspedycja), stemplowanie oraz gdzie umieszczane są przesyłki i jak są zabezpieczane przed zniszczeniem. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z opisem wyglądu symbolu poczty oraz skrzynki pocztowej. Przedszkolaki mogły zaobserwować jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Zwróciły uwagę na kolorystykę ubrania służbowego i znaki rozpoznawcze. Kierownik poczty przybliżył dzieciom znaczenie wyrazów takich jak: list, paczka, adresat. Podczas odwiedzin dzieci utrwalały nawyk właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Wycieczka okazała się pouczająca i bardzo interesująca, a dzieci wracały do przedszkola pełne miłych wrażeń

23-02-2017, admin