PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

W środę 19.10.2016r. przedszkolaki z grup: 5-6”A” i 6 „C” pod opieką wychowawczyń: Magdaleny Król i Emilii Kowalskiej udały się z wizytą do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Staszowie.

Spotkanie to odbyło się w ramach realizacji programu edukacyjnego „Wszyscy dla wszystkich – poznajemy zawody”.

Podczas spotkania z najmłodszymi sympatykami pożarnictwa, strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną oraz jakie są numery alarmowe. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Następnie dzieci zwiedziły pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach.

Wiedza, którą dzieci nabyły utrwalana będzie przy każdej okazji podczas zajęć, aby dzieci nabrały pewności siebie w trudnych sytuacjach i mogły udzielić pomocy sobie i innym. Dzięki takim spotkaniom dzieci kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakami.

Na zakończenie wizyty, dzieci podziękowały i podarowały strażakom pamiątkowy dyplom.

Wracając do przedszkola, opowiadały z zachwytem swoje przeżycia, a na twarzach małych przedszkolaków widać było promieniste uśmiechy zadowolenia.

Składamy serdeczne podziękowania pracownikom Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Staszowie , którzy umożliwili naszym przedszkolakom poznanie zawodu strażaka z bliska.

26-10-2016, admin