Przyjdź - Zobacz-Zostań Z Nami

Przyjdź - Zobacz-Zostań Z Nami- Oto nasza piękna, wesoła i przyjazna świetlica.

Na szczególna uwagę zasługuje pomysł wychowawców swietliczakow klas III na całoroczną dekorację sali swietlicowej - "Cztery Pory Roku". Dekorację tą przez okres całego roku szkolnego wykonywały dzieci pod kierunkiem wychowawców świetlicy. Składała się ona z serpentyn symbolizujacych każdą z czterech pòr roku oraz z wielu innych elementów i zjawisk przyrody: kwiaty, motyle, zwierzęta, a także elementy dekoracji świątecznej. Głównym celem i zamierzeniem było stworzenie świetlicy przyjaznej dla każdego dziecka. Realizując Roczny Plan Pracy wychowawcy zorganizowali wiele ciekawych zajęć tematycznych, których podsumowanie także stało się elementem dekoracji sali swietlicowej. W związku z tym w naszej sali stworzyliśmy swego rodzaju fotograficzne kalendarium swietliczakow. Wizytówką naszej świetlicy jest stosowna informacja zwrotna dla rodziców i dzieci znajdująca się przed wejściem do sali. Znalazło się tam także motto, które przyświecalo nam przez cały rok : Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie - naucz. Jeśli nie wie - wytłumacz. Jeśli nie może - pomóż.

M. Kazimierska
P. Małas