Ślubowanie

ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE „BIEDRONECZEK”

"Mam trzy latka, trzy i pół

sięgam bródką ponad stół.

Mam fartuszek z muchomorkiem,

do przedszkola chodzę z workiem.

Pantofelki ładnie zmieniam,

myję ręce do jedzenia.

Zjadam wszystko z talerzyka,

tańczę, kiedy gra muzyka.

Umiem wierszyk o koteczku,

o tchórzliwym koziołeczku

i o piesku, co był w polu

nauczyłem się w przedszkolu".

Wszystko zaczyna się od przedszkola” – pod takim hasłem 15 października 2020 roku odbyła się pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem.

Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód,jak dużo już potrafią. Był to pierwszy tak ważny debiut artystyczny. Dzieci podeszły do tego z entuzjazmem, przez wiele dni pilnie uczyły się piosenek i wierszy.
Po części artystycznej dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i obiecały być dzielnymi przedszkolakami.

MY DZIECIAKI PRZYRZEKAMY:

BYĆ OD DZIŚ PRZEDSZKOLAKAMI

NIE GRYMASIĆ I NIE SZLOCHAĆ

ZAWSZE SWOJE PANIE KOCHAĆ

GRZECZNIE BAWIĆ SIĘ I FIKAĆ

W MIG ZAJADAĆ Z TALERZYKA

NAUCZYMY SIĘ DZIĘKOWAĆ

I PORZĄDNIE SIĘ ZACHOWAĆ

OD DZIŚ ZAWSZE BYĆ ZUCHAMI I DOBRYMI KOLEGAMI

Następnie Pani Dyrektor Bożena Adamkiewicz kładąc na ramieniu każdego dziecka „czarodziejski ołówek” dokonała uroczystego aktu pasowania nadając im miano Przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia, każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania .

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa w uroczystości pasowania nie mogli uczestniczyć rodzice dzieci, niemniej cała kadra przedszkolna dołożyła wszelkich starań, aby ten dzień był dla świeżo upieczonych przedszkolaków niezapomniany i wyjątkowy.

Wszystkim dzieciom życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w przedszkolu!

Zatem kolejna karta przedszkolnych wspomnień zostala barwnie zapisana

18-11-2020, admin