Spotkanie przedszkolaków z górnikiem

W dzień Barbórki, czyli 4 grudnia starszaki z naszego przedszkola gościły górnika – Pana Radosława Bobka. Podczas spotkania dzieci miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika. Dowidziały się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz jak bardzo nam jest potrzebny w codziennym życiu. Ponadto gość przybył do nas w galowym stroju, którego skład omówił, między innymi wyjaśniając znaczenie kolorów pióropuszy i kto je nosi oraz co oznacza ilość guzików na mundurze. W czasie spotkania chętnie odpowiadał na wiele pytań, które zadawały mu dzieci. Na zakończenie w dowód wdzięczności przedszkolaki wręczyły gościowi podziękowanie oraz upominek w postaci świątecznego stroika.

Dziękujemy panu Radosławowi za zaangażowanie, poświecony nam czas oraz słodką niespodziankę.

12-12-2017, admin