Spotkanie z panem Górnikiem

W środę 05.12.2018r. wszystkich przedszkolaków odwiedził górnik. Na początku wyjaśnił dzieciom na czym polega Święto Barbórki oraz opowiedział o pracy górnika w kopalni. Opowiedział także o stroju górnika np. o kolorze munduru, o czapce i pióropuszu, narzędziach do pracy. Dzieci mogły przymierzyć czapkę górniczą. Zadawały również Panu górnikowi wiele pytań np. ile godzin pracuje, co wydobywa się w kopalni, jak wygląda kilof, czy w kopalni jest głośno, czy są tam wagoniki i tory, skąd jest światło itp. Na koniec przedszkolaki podziękowały gościowi mówiąc wiersz o górniku. Wręczyły mu również podziękowanie i drobny upominek. A Pan górnik poczęstował wszystkie dzieci cukierkami.

19-12-2018, admin