Spotkanie z policjantem

Dnia 29.09.2016. wychowawcy świetlicy Renata Nowak i Anita Baradziej zorganizowały spotkanie z policjantem w asyście psa tropiącego, w którym uczestniczyły dzieci ze świetlicy szkolnej z kl. II i III.

Panowie opowiedzieli uczniom o bezpieczeństwie w drodze do szkoły i ze szkoły, prawidłowym przechodzeniu przez skrzyżowanie i na światłach, a także bezpiecznych zabawach ze zwierzętami, w tym tez celu z panami był również pies. Policjanci opowiadali jak tresuje się takiego psa, do jakich zadań jest wykorzystywany.

Przedstawili również świetliczkom scenki, w których pokazali jak bardzo pomocny jest taki pies.

Chętne dzieci mogły pogłaskać psa i zrobić sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Oprócz pogadanki dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania i zadawały mnóstwo pytań policjantom. Również chętnie brały udział w scenkach pokazowych.

Na koniec podziękowały wręczając podziękowanie i kwiaty.

02-02-2017, admin