Światowy Dzień Walki z Rakiem

4 lutego obchodzony był Światowy Dzień Walki z Rakiem. W związku z przerwą na ferie zimowe w naszej szkole ten dzień świętowaliśmy 13 – go. W tym dniu odbyła się tematyczna audycja przez radiowęzeł. Wcześniej przygotowane zostały gazetki dotyczące profilaktyki nowotworów.

Klasy Va i VIb uczestniczyły w spotkaniu pt. „12 sposobów na zdrowie z Europejskim Kodeksem Walki z Rakiem”, przygotowanym i zaprezentowanym przez pracownika Sanepidu p. Dorotę Wojnarowską.

Klasy Via i Vib wzięły udział w zajęciach przeprowadzonych przez panie należące do staszowskiego Klubu Amazonek, które przybliżyły uczniom problemy związane z profilaktyką raka piersi. Panie w ciekawy sposób podzieliły się własnymi doświadczeniami w walce z chorobą. Chętni uczniowie mogli także spróbować badania piersi na przyniesionym modelu. Wszyscy uczestnicy otrzymali także ulotki profilaktyczne.

Uczniowie klas VII wzięli udział w konkursie wiedzy „Profilaktyka nowotworów”.

01-03-2020, admin