Truskawkowe wypieki grupy 5-6 latków „A”

W związku z omawianym tematem o pracy piekarza grupa 5-6 latków wraz z wychowawcą postanowili upiec ciasto truskawkowe . Jak się okazuje – pieczenie ciasta to nie taka trudna sprawa. Szczególnie, gdy do pomocy jest tyle zdolnych rąk. Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane w przygotowywanie ciasta. Jedne sypały mąkę z cukrem i proszkiem do pieczenia, inne mieszały jajka jeszcze inne rozkładały owoce. Wszystkie czynności sprawiły dzieciom wiele radości. W końcu doczekaliśmy się najprzyjemniejszego momentu – degustacji ciasta. Ciasto z truskawkami wszystkim dzieciom bardzo smakowało, o czym świadczyły puste talerzyki. Smakowało również naszej pani dyrektor, którą dzieci poczęstowały swoim wypiekiem.

20-06-2018, admin