Wycieczka do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego

Dnia 17 maja 2019 r. dzieci z grupy 6-latków „C” i 6-latków „B” wybrały się do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Na miejscu czekało na nich wiele atrakcji. Pierwszą z nich było zwiedzanie Jura Parku z panem przewodnikiem, który opowiadał dzieciom o tajemniczym prehistorycznym świecie. Przedszkolaki oglądały z dużym zaciekawieniem naturalnej wielkości dinozaury, miały też okazję zwiedzić muzeum ze skamieniałościami. Po zwiedzeniu parku dinozaurów dzieci udały się do Zwierzyńca Bałtowskiego, w którym jadąc amerykańskim scholbusem obserwowały różne gatunki zwierząt rodzimych i egzotycznych. Dowiedziały się od pana przewodnika wielu ciekawostek o zwyczajach zwierząt. Następnie dzieci odbyły wędrówkę pośród miniaturowych zamków, pałaców, rzek, jezior i szlaków komunikacyjnych po obszarze uformowanym na kształt Polski. Zwiedzając Polskę w miniaturze dzieci poznały wiele zabytkowych, tajemniczych miejsc. Równie ciekawa okazała się dla dzieci wioska słowiańska Sabatówka,w której przewodnicy podczas zabaw przybliżyli dzieciom świat dawnych Słowian, ich kulturę. Dla dzieci wycieczka ta okazała się doskonałą nauką i zabawą, wspierającą ich wyobraźnię.

13-06-2019, admin