Wycieczka do Czernicy

28. 09. 2016 roku uczniowie klasy I a wraz z wychowawcą panią Małgosią Kałamagą – Pióro, panią Kingą Karcz-Pawlik oraz rodzicami, udali się na wycieczkę do lasu w Czernicy.

Celem wycieczki była obserwacja naturalnego świata roślin i zwierząt. Uczniowie poznawali przyrodę patrząc, dotykając i słuchając Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Uczniowie obserwowali las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Po lesie oprowadzała nas pani leśnik – Joanna Drożdżowska, dzięki której uczniowie dowiedzieli się o różnych ciekawostkach przyrodniczych. Pierwszoklasiści wykazali się świetną znajomością na temat ochrony przyrody. Doskonale wiedzą, że należy ją chronić i że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować.

Na zakończenie zajęć leśnych, odbyło się wspólne ognisko oraz pieczenie kiełbasek. Wycieczka dostarczyła uczniom wielu miłych wrażeń, była okazją do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą.

26-02-2017, admin