WYCIECZKA DO PACANOWA

04 marca 2016 r. uczniowie klasy II B udały się na wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Podróż w krainę marzeń i snów dzieci rozpoczęły od podziwiania niezwykłej wystawy pt. „Bajkowy świat” utrzymanej w charakterze interaktywnej zabawy przy wykorzystaniu różnorodnych technik multimedialnych.

Po krótkiej przerwie na posiłek i wizycie w sklepiku z pamiątkami uczniowie wzięli udział w warsztatach techniczno – chemicznych pt. „Wybuchowe piątki”. Niesamowitych wrażeń zarówno wizualnych, jak również akustycznych dostarczyło im odkrywanie właściwości oraz rozmaitych zastosowań ciekłego azotu. Na zakończenie warsztatów ogromną radość dzieciom sprawiło przygotowanie lodów z wykorzystaniem tej tajemniczej substancji oraz smakowita degustacja.

Ostatnim punktem wycieczki było oglądanie zabawnego filmu animowanego pt. „Happy wkręt”, nawiązującego do baśni braci Grimm. W czasie całej projekcji słychać było salwy śmiechu i radosnych okrzyków. Był to dzień spędzony w miłej atmosferze, pełen ciekawych doznań. Wszyscy zadowoleni i w dobrych humorach wrócili do domu.

Renata Kosińska

11-04-2016, admin