Wycieczka „Kaczuszek „i „Misiów” do Straży Pożarnej

Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Dużo emocji wzbudził prezentowany sprzęt strażacki. Dzieci miały możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze. Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru. Wielką atrakcją dla wszystkich dzieci było wejście do wozu strażackiego i siedzenie na Quadzie strażackim. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998. Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

13-06-2019, admin