Wycieczka przedszkolaków do Opatowa .

Grupy 5 latków B oraz 6 latków B w dniu 28 października 2016r. wybrały się na wycieczkę do Opatowa. Najpierw udaliśmy się do Podziemnej Trasy Turystycznej. Tam z uwagą wysłuchaliśmy legend o Opatowie oraz zobaczyliśmy niezwykle piękną Białą Damę. Kolejnym punktem naszej wycieczki był udział w warsztatach w „Krówkarence”, gdzie poznaliśmy tajniki wyrobu krówek i nie tylko… Mieliśmy okazję opanować sztukę zawijania Krówek oraz zrobić dla siebie i swoich bliskich kilka przepysznych cukierków, którymi po powrocie dzieci poczęstowały swoich krewnych. Odwiedziliśmy również Okręgową Spółdzielnię Mleczarską. Tam z niedowierzaniem przyglądaliśmy się jak osoby tam pracujące świetnie radzą sobie z produkcją ,a przede wszystkim z bardzo trudnym zadaniem im powierzonym - pakowaniem tych smakowitych „Krówek”. Pogoda nam dopisała, a uśmiechy nie znikały z twarzy dzieci .

20-11-2016, admin