Z wizytą w Nadleśnictwie Staszów

Przedszkolaki z grupy 4-5 latków wraz z wychowawcą panią Katarzyną Kubik zwiedzały siedzibę nadleśnictwa Staszów. Spotkanie poprowadziła pani Joanna Drożdżowska, która odkryła przed nimi tajemnice lasu oraz przekazała jak bezpiecznie korzystać z dobrodziejstw przyrody. Dzieci w ramach zajęć z edukacji przyrodniczej dowiedziały się m.in. jak stosownie ubrać się idąc do lasu, jak zachować się podczas wycieczki, jakich owoców i grzybów nie można jeść, co należy zrobić, gdy zobaczą dzikie zwierzę lub pożar w lesie oraz jak należy się zachować w przypadku zagubienia w lesie. Niezapomnianych wrażeń dostarczyło dzieciom zwiedzenie budynku Nadleśnictwa w którym znajdują się eksponaty zwierząt. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały film animowany pt.: „Dzik Ryjo”. Mamy nadzieje, że tak atrakcyjna wycieczka w nadleśnictwie pozostanie na długo w pamięci dzieci, a nabyta wiedza będzie owocować w przyszłości.

15-06-2017, admin