Zajęcia gimnastyczne

Wiek przedszkolny to okres wzmożonego wzrostu organizmu dziecka. Ruch jest nieodzownym elementem poprawiania zdrowia, rozwijania sprawności, nabywania doświadczeń, kształtowania nawyków, postaw i umiejętności, rozwijania uczuć społecznych i smaku estetycznego. Szeroko pojęte zdrowie (w sensie fizycznym, psychicznym i społecznym) kojarzy się zawsze z prawidłowym rozwojem fizycznym i pełną sprawnością ruchową. Szeroki wachlarz gier i zabaw ruchowych, oraz ćwiczeń gimnastycznych, dostosowanych do wieku dziecka, a także prostota i przystępność tych form ruchu umożliwia dzieciom przyjemne spędzenie czasu i pozwala na rozwój wzajemnych kontaktów rówieśniczych. Przemyślane i odpowiednio przeprowadzone zajęcia gimnastyczne są ważnym środkiem oddziaływania zdrowotnego i wychowawczego. Dlatego w naszym Przedszkolu zajęcia gimnastyczne dla dzieci w każdej grupie odbywają się jeden raz w tygodniu. Nasze panie nauczycielki dbają o to, aby zajęcia te były atrakcyjne. Poprzez gry i zabawy ruchowe, a także typowe ćwiczenia gimnastyczne dzieci przyswajają prawidłowe nawyki zdrowotne oraz dobrze się bawią. Oczywiście oprócz zajęć gimnastycznych prowadzone są także codzienne:

• ćwiczenia poranne;
  • zabawy ruchowe z całą grupą (organizowane np. przed obiadem, po obiedzie, lub w czasie zabaw dowolnych),
  • zabawy muzyczno – ruchowe w kole oraz ze śpiewem;
  • zabawy i konkursy organizowane podczas wielu przedszkolnych imprez.

21-02-2021, admin