Zostań w domu, czytaj książki :)))

Biblioteka poleca strony, z których możecie skorzystać sami:

To portal internetowy, na którym dostępna jest większość lektur szkolnych znajdujących się w domenie publicznej.
www.wolnelektury.pl
Biblioteka Wolne Lektury to podstawowe źródło bezpłatnych lektur szkolnych dla uczniów i nauczycieli.
Biblioteka Cyfrowa Polona
To największa biblioteka cyfrowa w Polsce. Można tu znaleźć najcenniejsze skarby polskiej kultury i historii, np Kronikę Galla Anonima, rękopisy J. Kochanowskiego, rysunki C.K. Norwida . Są tu : rękopisy iluminowane, najstarsze polskie ksiązki drukowane, ryciny, rysunki, pocztówki, stare elementarze, książki dla dzieci, książki kucharskie. Większość udostępnionych zbiorów można za darmo pobierać.
Ninateka
To serwis, na którym znajdują się filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, audycje radiowe.
Platforma Cyfrowa PAN Biblioteki Kórnickiej
Udostępnia dokumenty, rękopisy, mapy, kolekcje malarstwa i inne unikatowe zbiory.
Brainly.pl
To edukacyjny serwis społecznościowy, oparty na zasadzie pytań i odpowiedzi.Służy wzajemnejmpomocy uczniowskiej.Treść w serwisie podzielona jest na pokoje tematyczne , dotyczące różńych przedmiotów.
Khan Academy
Platforma dedykowana kształceniu przez internet, na kktórej znajdują się przede wszystkim materiały z zakresu matematyki, nauk ścisłych oraz programowania, ale również historii, historii sztuki i programowania.
Muzykoteka Szkolna
To serwis edykacyjny zawierający niemal 500 tys. utworów muzycznych, od barokowych oper, przez dzieła symfoniczne, po muzykkę wokalną
Centrum Nauki Kopernik
Strona oferuje publikacje popularno-naukowe i materiały edukacyjne o tematyce kosmicznej. Przygotowano zestaw eksperymentów do wykonania samodzielnie w domu oraz różne pomysły dla nauczycieli do wykorzystania w pracy zdalnej z uczniami.
Przystanek Historia
Upowszechnia historię Polski w XX w formie działań edukacyjnych i wystawienniczych.
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Pomaga systematyzować, utrwalać wiedzę i pomóc w przygotowanjach do egzaminów.
Epodręczniki.pl
Są do dyspozycji e-podręczniki i e-materiały do większości przedmiotów ogólnokształcących na wszystkich etapach kształcenia, dodatkowe zasoby dydaktyczne do poszczególnych przedmiotów, w tym filmy edukacyjne.
25-03-2020, admin