Pożegnanie jesieni

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, a także obfitująca w ciekawe wydarzenia w przedszkolu nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Staszowie. Pomimo deszczowej pogody za oknem w przedszkolu dominowały barwy pięknej złotej jesieni. Ważnym wydarzeniem, które zgromadziło liczną publiczność była uroczystość pt. „Pożegnanie jesieni”. Na widowni zasiedli rodzice, dyrekcja przedszkola, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

„Pożegnanie jesieni” to duży, edukacyjny projekt, przygotowany przez dzieci ze wszystkich grup wiekowych przedszkola. Każda z grup pod opieką nauczycieli przygotowała swoją inscenizację nawiązującą tematycznie do tytułowej pory roku. Był to projekt pod wieloma względami innowacyjny. Widzowie mogli podziwiać wiersze i piosenki o darach jesieni, a także tańce oraz zabawy ruchowe. Całości wrażeń plastycznych dopełniały wspaniałe stroje w kolorowych jesiennych barwach. Druga część spotkania została zorganizowana w formie quizu, w którym dzieci mogły pochwalić się zdobytą wiedzą przyrodniczą. Uczestnicy konkursów wykorzystując zmysł dotyku rozpoznawali prawdziwe owoce i warzywa. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z rozwiązywaniem zagadek, bezbłędnie wskazując nazwy przygotowanych rekwizytów za co otrzymały gromkie oklaski od rodziców. Konkurs był jednocześnie atrakcyjną okazją do utrwalenia wiedzy na temat owoców jesieni. W trzeciej części „Pożegnania Jesieni” mali aktorzy przedstawili inscenizację pt. „Jaś i Małgosia w krainie owoców i warzyw”. Przesłaniem tego występu było ukazanie zalet zdrowego odżywiania oraz wpływu witamin zawartych w produktach naturalnych na wzrost i rozwój dzieci w wieku przedszkolnym. Wydarzenie edukacyjne „Pożegnanie jesieni” było doskonałą lekcją przyrody, a jednocześnie okazją aby w atrakcyjny artystycznie sposób przedstawić wiedzę zdobytą w przedszkolu.