Przyrodnicza wycieczka „Motylków” do Czernicy

Korzystając ze słonecznej, jesiennej pogody w piątek 13 października dzieci z grupy „Motylki” wybrały się na wycieczkę do lasu w Czernicy. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą oraz grzybami jadalnymi i trującymi.

Dzieci, dyrekcja i nauczycielki serdecznie dziękują pracownikom Nadleśnictwa Staszów Annie Kamińskiej i Krzysztofowi Jędruchowi za okazaną pomoc w organizacji wycieczki. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u małych dzieci . Wycieczka do lasu była bardzo udana, a wspomnienia na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

20-11-2018, admin