Rzędów

Wizyta w Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej w Rzędowie

Dnia 24.04 2017roku przedszkolaki z grupy 5-6 latki „A” wraz z opiekunami Magdaleną Król i Małgorzatą Pałką, odwiedziły Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Rzędowie biorąc udział w warsztatach ekologicznych: „Jestem EKO – segreguję”. Poszerzyły swoją wiedzę na temat recyklingu i segregacji odpadów. Przedszkolaki dowiedziały się jak ważna jest dla środowiska segregacja odpadów. Miały możliwość wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce podczas zabaw ruchowych takich jak "Sprzątanie lasu" , mogły przekonać się, że nawet używając kartki z gazety można się świetnie bawić.Po zajęciach ubrani w kaski i kamizelki udali się na zwiedzanie Zakładu, gdzie mogły przyjrzeć się z bliska, co dzieje się z odpadami przywożonymi m.in. z ich domów. Zakończenie pobytu w ZGOK-u, uwieńczone zostało otrzymaniem przez dzieci dyplomu ukończenia warsztatów oraz drobnych upominków.

Przedszkolaki wykazali się dużą wiedzą na temat ochrony środowiska !

07-05-2017, admin