Spotkanie z Górnikiem

08.12.2016r. w naszym przedszkolu gościliśmy górnika pana Macieja Walaska, aby poszerzyć wiadomości dzieci na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Górnik przybył w pełnym galowym umundurowaniu. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni, co było dal nich dużą atrakcją spotkania. Górnik wytłumaczył dzieciom jakie znaczenie maja kolory pióropusza na czapce i kto je nosi. Przedszkolaki chętnie wysłuchały opowieści przedstawianych przez górnika oraz chętnie zadawali pytania naszemu gościowi. Wszystkie przedszkolaki zostały obdarowane przez gościa cukierkami. Dziękujemy panu Maciejowi Walaskowi za poświęcony czas i zaangażowanie.

01-03-2016, admin