Spotkanie z Panem Leśniczym

W dniu 09.12.2015r. odwiedził niezwykły gość – pan leśniczy Grzegorz Kubik z Nadleśnictwa Staszów. Przybliżył on dzieciom informacje na temat swojej pracy, zwierząt żyjących w lesie , roślin chronionych i bezpieczeństwa podczas pobytu w lesie.Pan Leśniczy wyjaśnił, jak prawidłowo dokarmiać zwierzęta zimą - głównie ptaki. Podkreślał, że w czasie srogiej zimy dokarmianie jest koniecznością, a jeśli zacznie się dokarmiać zwierzęta, nie można tego zaniechać. Zaznaczył także, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających.
Podczas spotkania dzieci miały również okazję poznać życie wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa) zamieszkujących lasy naszej okolicy.
Na koniec wizyty przedszkolaki zadawały gościowi wiele zaskakujących pytań, na które z chęcią odpowiadał .Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo pozostaną w pamięci najmłodszych.
Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań dzieci oraz zasad dbania o środowisko naturalne i kształtowania prawidłowych postaw wobec przyrody.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANU LEŚNICZEMU ZA TO OWOCNE SPOTKANIE I Z NIECIERPLIWOŚCIĄ CZEKAMY NA KOLEJNE !!!